Dźwigacze Kultury rozdane! Albertina z wyróżnieniem.

PR Manager Aktualności, Nagrody i wyróżnienia

DŹWIGACZE KULTURY ROZDANE! BIZNES WSPIERA KULTURĘ W KRAKOWIE.


Już po raz piąty Krakowskie Biuro Festiwalowe wyróżniło swoich partnerów i sponsorów, przyznając im Dźwigacze Kultury – symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu. KBF od lat inwestuje w rozwój sieci partnerstw pomiędzy przedstawicielami świata biznesu i kultury.

Nazwa wyróżnienia nawiązuje symbolicznie do pierwszego kręgu kręgosłupa dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy, a także do mitycznego Atlasa. W tym roku grafikę Dźwigacza Kultury zaprojektował Przemysław Dębowski – założyciel wydawnictwa Karakter i autor projektów okładek do serii książek Stanisława Lema.

Budowanie relacji między światem kultury i biznesem, jest podstawą kreowania obrazu kultury w kraju i poza jego granicami. – Wydarzenia kulturalne mają znaczący wpływ na lokalną ekonomię. Mam nadzieję, że zaangażowanie przedstawicieli świata biznesu w proces tworzenia życia kulturalnego Krakowa przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Krakowa, tworzonych przez nas wydarzeń, ale także firm i instytucji, które nas wspierają – mówi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

To między innymi dzięki działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego Kraków jest nazywany kulturalną stolicą Polski. Dowodem na to jest fakt, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Festiwali i Wydarzeń – International Festival and Events Associations nadało Miastu Kraków tytuł Światowego Miasta Festiwali i Wydarzeń Kulturalnych 2016 roku. Standardy organizacji imprez oraz promocji marek miejskich, od lat konsekwentnie kreowane i wprowadzane w stolicy Małopolski, zostały na świecie wielokrotnie zauważone i docenione. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wsparcie przedsiębiorców i partnerów biznesowych w organizacji wydarzeń kulturalnych.

To dzięki ścisłej współpracy ze światem biznesu możemy organizować nasze przedsięwzięcia z wielkim rozmachem i na światowym poziomie. Finansowe wsparcie, które otrzymujemy od naszych partnerów, pozwala nam także rozwijać krakowskie produkty biznesowe i turystyczne – zauważa Zastępca Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego ds. Marketingu Magdalena Łukasik.

Za długoletnią współpracę z KBF i zaangażowanie w popularyzowanie festiwali nagrody specjalne – Złote Dźwigacze Kultury – otrzymali przedstawiciele firm:
– TAURON Polska Energia,
– Centrum Handlowe Galeria Krakowska
– Cinema City Poland.

Dźwigaczami Kultury wyróżnieni zostali również Partnerzy i Sponsorzy Krakowskiego Biura Festiwalowego, m.in. restauracja: ALBERTINA Restaurant & Wine.

https://telewizja.krakow.pl/?videos=dzwigacze-kultury-rozdane-biznes-wspiera-kulture-w-krakowie